Moduły systemu quaCMS

System quaCMS zaopatrzony jest w standardowe moduły. Jego budowa umożliwia jednak rozbudowę systemu zgodnie z Państwa potrzebami.
Witryny internetowe tworzymy pod naszych klientów.

Sonda

Moduły

 Wszyskie moduły są zintegrowane z działającym w tle systemem backupującym nasze dane i umożliwiającym nam przywrócenie poprzednich wersji po zapisaniu.

Kategorie
Szkielet strony internetowe, lista kategorii układa się w drzewo, które z powodzeniem ułatwia jego późniejsze modyfikacje. Do każdej kategorii możemy dodac obrazki, lub pliki, zmienić kolejność elementów w drzewku tak aby wyświetlały sie np. jako pierwsze a także aktywować bądź deaktywować dany element drzewa. Moduł pozwala także dodac element SEO który definiuje unikalne sekcje head dla poszczególnej podstrony. Dodając lub edytując dana kategorię mamy możliwość ustalenia co będzie ona pokazywała np. strone tekstową, galerię, produktu, kontakt lub inne zdefiniowane wyglądy lub funkcjonalności.
Strony tekstowe
Moduł stron tekstowych odpowiada za wyświetlanie wiekszości tekstów i zdjęć na stronie. W tym dziale możemy opisać działalność naszej firmy, wkleić zdjęcia lub pliki. Przyzwyczajeni do redagowania tekstów w popularnym Word’ie często mamy z tym problem na stronach www, nie w quaCMS ! U nas korzystacie Państwo z edytora CKEditor który swoim wyglądem i fukncjonalnościa imituje produkt Microsoft’u. Do dyspozycji mamy także podmoduł komentatrzy który pozwoli użytkownikom odwiedzającym naszą stronę komentować nasze teksty. Możemy pozwolic lub zabronić komentowania konkretnego tekstu a także określić kto ma do tego prawo, użytkownik zalogowany lub wszyscy czytający.
Ogłoszenia
Lista ogłoszeń użytkowników bądź administratora, funkcjonalnościa przypominającą strony tekstowe. W module mamy możliwość przypisania unikalnych wartości konkretnemu modułowi a także zdefiniowanie stałych pól które można wypełnić. Także tutaj możemy dodać zdjęcia i pliki, określić kolejność wyświetlania oraz ukryć bądź pokazać ogłoszenie.
Produkty
W tym miejscu możemy zdefiniować produkty lub usługi które zamierzamy pokazać stronie, fukcjonalność identyczna w stosunki do ogłoszeń.
Aktualności
Aktualności pozwalają nam na informowania odwiedzających o nowościach na naszej stronie lub w firmie, posiada edytor CKEditor, możliwość dodania zdjęć,plików, zmieniania kolejności ukazywania się wiadomości.
Ankiety
Pozwolą nam na badanie zainteresowań czy wrażeń osób odwiedzających naszą stronę. Umożliwia dodawania ankiet z pytaniami i zdefiniowanymi przez administratora odpowiedziami. Użytkownik panelu ma wgląd w statystyki odpowiedzi, a także listę osób, które odpowiedziały na naszą ankietę. Definiować możemy dowolną ilość ankiet oraz tworzyć odpowiedzi i zmieniać kolejność ich wyświetlania.
Użytkownicy
Lista zarejestrowanych użytkowników na naszej stronie, mamy pełny wgląd w dane które zostały wprowadzone przez użytkownika. Możemy także recznie dodawać nowych użytkowników, aktywować lub deaktywowoć już istniejących.
Pliki
Często zdaża się że pod tekstem chcemy umieścic listę plików do ściągniecia, i właśnie ten dział nam to umożliwia. Możemy zdefiniować rodzaj plików jakie chcemy dodawać w sekcji ustawienia. Dodawania plików wspomagane jest przez pasek postępu za pomocą którego jesteśmy w stanie określić jak długo dany plik będzie się wgrywał na serwer.Nie trzeba już każdego pliku dodawać osobno, system pozwala na dodanie wielu na raz.
Obrazki
Również obrazki i zdjęcia są nieodłączną cecha stron internetowych, dział ten pokazuje listę aktualnie dodanych obrazków/zdjęci z możliwościa ich edycji jak i przycinania do porządanych wielkości. Rodzaj dozwolonych plików graficznych ustalamy w sekcji ustawienia. Moduł pozwala na naniesienie dowolnego watermarka co zapobiega wykorzystywaniu naszych zdjęc na innych stronach internetowych. Nie trzeba już każdego obrazka dodawać osobno, system pozwala na dodanie wielu na raz.
Języki
W przeciwieństwie do znacznej częsci konkurencji u nas nie musisz ustalać z nami listy języków dostępnych na Twojej stronie, dostajesz możliwośći ich samodzielnego dodawania a potem tłumaczenia tekstów na stronie. W czasie kiedy firmy zaczynają podbijać rynki innych państw wiemy jak ważne jest to aby strona miała także inne wersje językowe. Dodany język zawsze możemy ukryć lub pokazać a takze ustalić kolejność wyświetlania sie na stronie.
Tłumaczenia
W tym module przetłumaczymy ręcznie słowa, które często występują na stronie, np. cena, informację, podziękowania itp. Mamy również możliwość przetłumaczenia danego wyrażenia czy zdania na tyle języków ile obecnie mamy aktywnych w systemie.
Newsletter
System mailingowy pozwala na wysyłanie masowych wiadomości do użytkowników zarejestrowanych w naszym systemie, także tutaj znajduje się edytor CKEditor.
Newsletter użytkownicy
W tym miejscu mamy dostęp do wszystkich, zapisanych do naszego newslettera użytkowników wraz z ich danymi, które możemy również modyfikować.
Reklamy
Moduł reklamowy umożliwia wyświetlanie reklam na stronie w dowolnych miejscach, zdefiniowanych podczas tworzenia strony. Reklamy mogą być udostępniane w postaci zdjęcia, flasha lub skryptu javascript z różnych systemów reklamowych (np. Google AdSense). Sposób ich wyświetlania zależy od użytkownika. Istnieje możliwość zarówno jedna pod drugą jak i w formie rotatora (losowo).
Pomoc
Zawiera listę najczęsciej zadawanych pytań lub problemów związanych z administracją panelu quaCMS. Lista ta jest na bierząco, zdalnie aktualizowana. Sekcja kontakt służy do zdalnego kontaktu z twórcami quaCMS i zadawaniu im pytań dotyczących obsługi systemu. Odpowiedź dostaniemy wprost do panelu przez co nigdy ona nam sie nie zgubi w tysiącu maili.
Indywidualne SEO
Indywidualne SEO dla każdej podstrony, produktu, aktualności czy użytkownika, sprawia że algorytm Google ocenia stronę lepiej przez co nasza witryna znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwania. Indywidualne SEO działa także z wersjami językowymi, osobne meta tagi dla każdej wersji.
Ustawienia
 Moduł ten zawiera:
  • listę administratorów  strony z możliwością ustawiania poziomów dostępu do modułów a także akcji w nich samych (np. użytkownik ma dostęp do stron tekstowych ale tylko do ich edycji, nie ma możliwości dodania,usunięcia).
  • zbanowane ip/maski.
  • ustawienia ogólne systemu.
  • ustawienia e-maili, serwer SMTP.
  • ustawienia obrazków i watermarków.
  • listę aktualnie dostępnych i widocznych w menu modułów.
  • SEO.
  • Szablony – umożliwia edycję szablonów SMARTY poszczególnych modułow wyświetlanych na stronie.